SCE – Zonnedak Linderte

Een deel van het nieuwe dak aan de Ten Haveweg 24 in Mariënheem wordt ingevuld met zonnepanelen. Hierbij wordt de SCE-regeling ingezet. Een samenwerking tussen Duurzaam Mariënheem, de Energiecoöperatie Endona UA en de Maatschap Jansen Holleboom met de ondersteuning van Escozon. De opwekking is 29 maart 2024 gestart.

Door de vele regen kon Enexis de aansluiting maanden later pas aanbrengen dan gepland. De officiële oplevering/overdracht was op 25 juli 2024.

Enkele kenmerken van dit SCE project
  • Het aangelegde vermogen is 98.400 Wp (240 panelen) en het oppervlak aan zonnepanelen is ca. 480 m2.
  • De verwachte opwekking ca. 90% van het vermogen is ca. 88.000 kWh/jaar.
  • 19 mensen zijn deelnemer geworden en hebben een inleg gedaan. De deelnemers komen met name uit Mariënheem.

Een mooi voorbeeld hoe daken beter benut kunnen worden voor zonnepanelen. Links (westzijde) op het dak het zonnesysteem van de Maatschap Jansen Holleboom (de dakeigenaar) en in het midden het collectieve zonnesysteem van Endona.

Nieuwsbrief

Wil je op de hoogte blijven van de ontwikkelingen? Schrijf je dan in op onze nieuwsbrief!

Contact

Wil je meer informatie of heb je andere vragen? Neem gerust contact op:

Met dank aan

Samenwerken aan Nieuwe Energie, mede mogelijk gemaakt door:

Energiefonds Overijssel